Kırçıl et sineği nedir, Kırçıl et sineği ne demek

Teknik terim anlamı:

Genel görünüşü boz olan, etleri ve yaraları kurtlandırabilen sinek türü; külrengi etsineği.

Kırçıl et sineği anlamı, kısaca tanımı

Kırçı : Ufak ve sert taneli kar. Bora, rüzgarla karışık yağan yağmur. [Bakınız: kırcı]. Çatı saçaklarını, ağaç dallarını saran buzlar

Et : İnsanlarda, hayvanlarda deri ile kemik arasındaki kas ve yağdan oluşan tabaka. Meyvelerde çekirdekle deri arasındaki bölüm. Ten. Kasaplık hayvanlardan sağlanan kaslardan oluşmuş besin maddesi.

Et sineği : Kül rengi et sineği.

Kırç : Kışın, sisli havalarda, ağaç dallarını, toprak çıkıntılarını vb. yerleri kaplayan buz tabakası.

Kırçıl : Kırlaşmaya başlamış, kır renkli. Bu renkte saçı olan.

Sine : Göğüs. Gönül, yürek. Bağır, iç.

Külrengi etsineği : [Bakınız: kırçıl etsineği].

Külrengi : (Resim) Kara ve ak rengin karışmasından meydana gelen renk. Kurşun rengi.

Görünüş : Görünme işi. Bulunulan bir yerden görülebilen alan, görünüm, manzara. Gözün ilk bakışta veya zihnin dolaysız olarak algıladığı şey. Fiillerin belirttiği oluşların süresi, gelişmesi ve bitmesiyle ilgili bütün biçimleri kapsayan dil bilgisi kategorisi. Gerçeğe uymayan dış görüntü, zevahir.

Kurtla : Binalara konulan çapraz direk.

Görün : Mezar, mezarlık.

 

Etler : Antalya şehri, Gebiz bucağına bağlı bir yer.

Sinek : Çift kanatlılardan, birtakım uçucu böceklerin genel adı. İskambil kâğıtlarının siyah renkte yoncayı andıranı, ispati.

Genel : Bir şeye veya bir kimseye özgü olmayıp onun bütün benzerlerini içine alan, umumi. Bir genelleme sonucunda elde edilen. Herkesin yararlanabileceği (yer, nesne). Yetkisi ve sorumluluğu çok olan. Ayrıntıları göz önüne alınmayarak bütünü bakımından ele alınan.

Gene : Yine.

Olan : Oğlan. Oğlan, erkek çocuk. Vakia, olan. Oğul, evlat.

Görü : Görme yetisi. Bir yerin çevreyi görme özelliği, nezaret. Dolaysız kavrama, birden kavrama.

Kurt : Köpekgillerden, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da yaşayan, postu gri sarı renkli, yırtıcı, etçil memeli hayvan (Canis lupus). İşini iyi bilen, aldanmaz, kurnaz. Bir yeri, bir şeyi iyi bilen. Bazı böceklere veya bazı böcek kurtçuklarına verilen ad. Yumuşak vücutlu, uzun gövdeli, omurgasız, bacaksız, ayaksız veya çok ilkel ayaklı küçük hayvan. Güney gök küresinde, Akrep ile Boğa arasında bulunan takımyıldız.

Yara : Keskin bir şeyle veya bir vuruşla vücutta oluşan derin kesik. Dert, üzüntü, acı. Bir şeyin iç veya dış yüzünde herhangi bir etki ile oluşan ve tehlikeli olabilen oyuk, gedik, yarık. Vücutta işlemekte olan çıban.

Diğer dillerde Kırçıl et sineği anlamı nedir?

İngilizce'de Kırçıl et sineği ne demek ? : grey flesh fly