Niche türkçesi Niche nedir

 • Hücreye yerleştirmek.
 • Oyuk.
 • Hücre.
 • Niş.
 • Mevki.
 • Uygun yere koymak.
 • Heykel veya benzeri için oyuk.
 • Duvardaki hücre.
 • Uygun bir yere yerleştirmek.
 • Duvarda oyuk (heykel vb için).
 • Bir organizmanın yaşam sahası ve görevi.
 • Oyuğa koymak.
 • Uygun yer.

Niche ingilizcede ne demek, Niche nerede nasıl kullanılır?

Niche marketing : Bir pazarlama stratejisi. Alt bölümsel pazarlama. Piyasa açığına yönelik pazarlama. Piyasa açığını ortadan kaldırmaya yönelik ürün geliştirme ve pazarlama etkinliği. Niş pazarlama.

Niche oriented marketing : Piyasa açığını ortadan kaldırmaya yönelik ürün geliştirme ve pazarlama etkinliği. Piyasa açığına yönelik pazarlama.

Find a niche for oneself : Kendine bir oyuk bulmak. Kendine uygun bir yer bulmak. Kendin için uygun bir iş bul.

Eating niche : Yeme oyuğu. Yeme hücresi. Yeme nişi. Yemek yemek için kullanılan (evde vs) küçük alan.

Ecological niche : Organizmanın uyumu, fizyolojik tepkileri, kalıtsal ya da öğrenilerek elde ettiği özel davranışlardan doğan, kommünitedeki ya da ekosistemdeki durumu. Ekolojik yaşam alanı. Organizmanın uyumu, fizyolojik tepkileri, kalıtsal veya öğrenilerek elde ettiği özel davranışlardan doğan ekosistemdeki durumu. Ekolojik uyum. Ekolojik niş. Fiziksel olarak bir organizmanın yaşadığı yer. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır.

 

Manichean : Manişeizm yanlısı. Manişeist.

Krunichev state space research center : Kruniçev devlet uzay araştırmaları merkezi. Rus uzay araştırmaları merkezi (uluslararası uzay istasyonunun ilk modülünün fırlatma üssü).

Nicholas cage : Amerikan sinema oyuncusu (diğerlerinin yanısıra leaving las vegas ve conair filmlerinde başrol oynayan).

Niching : Uygun bir yere yerleştirmek. Heykel veya benzeri için oyuk. Duvarda oyuk (heykel vb için). Uygun yere koymak. Uygun yer. Hücre. Oyuğa koymak. Duvardaki hücre. Hücreye yerleştirmek. Mevki.

Nicholas : St. nicholas. Santa claus ile ilişkilendirilen figür. 4'üncü yüzyılda küçük asya'da psikopos. Alman kardinal ve filozof. Erkek ismi. Nicholas of cusa (1401-1464). Rusya'nın koruyucu azizi. Bir erkek ismi. Çocukların koruyucusu.

İngilizce Niche Türkçe anlamı, Niche eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Niche ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Caverns : Mağara. Boşluk. Büyük mağara. Geniş yeraltı açıklığı. Patolojik doku boşluğu. Kayalık yamaçlardaki veya kaya diplerindeki kovuklar. Kavern. İn. Büyük ve derin mağara.

Closets : Hela. Küçük oda. Helataşı. Gömme dolap. Odaya kapatmak. Bir odada özel görüşmek. Dolap. Tuvalet. Bölme.

 

Cinerarium : Ölünün küllerinin saklandığı yer. Kül kabı. Ölünün küllerinin koyulduğu yer. Yakılan ölünün küllerinin muhafaza edildiği yer.

Cabin : Uçakta öndeki özel bölüm. Kulübe. Kümültü. Pilot kabini. Tahta kulübe. Kabin veya kamarada yaşamak. Küçük bir yere kapamak. Kamara. Baraka.

Cells : Oda (manastır vb). Petek gözü. Göz. Toplumdan kaçan kimsenin kapandığı evi. Hücreler. Pil.

Columbarium : Güvercinlik delikleri. Güvercinlik.

Station : 1500 metreye dek yapılan koşularda, çıkış çizgisi gerisinden yarışa başlanılan bölüm. Yerleşme. Terminal. Atamak. Vaziyet. Karakol. Bir bilişim ağında, aralarında veri iletişimi yapılabilen uçlarla donatılmış konumlardan her biri. Dikmek. Tayin etmek. Yerleştirmek.

Canal : Kanal. Ocak oluğu. Suyolu. Arna. İçinden sinir geçen yol. İçinden sıvı geçen yol. Yapay suyolu. İki kıyı arasındaki dar ve derin deniz. İçinden damar geçen yol.

Condition : Alem. İyi bir kondisyona getirmek (oyuncuyu). Medeni durum. Bir nesne ya da olayın içinde oluştuğu, bu oluşumu etkileyen (örneğin kolaylaştıran, güçleştiren, özelliklerini değiştiren) çevresel durum ve öğeler. Toplumsal durum. Kondisyon. Koşullamak. Konum. Alıştırmak. Durum.

Niche synonyms : open fireplace, niching, bay, concaves, cellula, recess, hearth, cadre, bull pen, compartment, degree, cellular, cabining, locus, antrum, place, apsis, cavitation, footing, portfolio, cell, celling, locality, fireplace, capacity, concave, locations, lays, closeting, cellule, cavern, enclosure, lay.

Niche ingilizce tanımı, definition of Niche

Niche kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A cavity, hollow, or recess, generally within the thickness of a wall, for a statue, bust, or other erect ornament. hence, any similar position, literal or figurative.