Tapioka nedir, Tapioka ne demek

Teknik terim anlamı:

Maniok denilen zehirli bitkinin köklerinden elde edilen kaba un. a. bk. maniok, tipiti.

Tapioka anlamı, tanımı

Tapi : Pokerde kâğıtlar dağıtılmadan önce oyunculardan birinin fiş veya parasını ortaya sürdükten sonra önünde fişi veya parası kalmadığını belirtmek için söylediği söz

Zehirli : Zehri olan. Zararlı (duygu, düşünce vb.).

Tipiti : Güney Amerika'da zehirli bitki Maniok'un zehirini almak için kullanılan; dallardan örülme, kırbayı andıran silindir biçimindeki aygıt.

Kökler : Usûl, asıllar.

Maniok : İlkin Güney Amerika'da evcilleştirilen, daha sonra Batı Afrika'ya geçen, tatlı ve acı olmak üzere iki cinse ayrılan; acısının zehiri özel tekniklerle çıkartıldıktan sonra beslenmede kullanılan ve çevresinde önemli kültür öğelerinin oluştuğu bitki. a. bk. tipiti.

Bitkin : Gücü tükenmiş olan, çok yorgun, argın, aygın, dermansız.

Bitki : Bulunduğu yere kök vb. organlarıyla tutunan, çoğunlukla fotosentez sonucu yaşam için gerekli bileşenleri oluşturan, birçoğu spor veya tohum aracılığıyla döl vererek çoğalan bir veya çok yıllık, otsu, odunsu canlıların genel adı, nebat.

Tipit : Un ile kepek karıştırılarak yapılan kedi ve köpek yiyeceği.

Zehir : Organizmaya girdiğinde kimyasal etkisiyle fizyolojik görevleri bozan ve miktarına göre canlıyı öldürebilen madde, ağı, sem. Büyük üzüntü, acı, keder, sıkıntı.

 

Edil : Roma tiyatrosunda oyunları parasal ve yönetsel açıdan koruyanlara verilen ad. Oyunları denetleyip gösteri günlerini ve daha başka kayıtları saptayanlara verilen ad. Roma tiyatrosunda maddi manevi oyunları destekleyip koruyanlar. Oyunları denetleyip temsil tarihlerini ve daha başka kayıtları saptayanlar (bk. diadaskalia). Sinop ili, Boyabat ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

Tipi : Kar fırtınası.

Deni : Alçak, kötü, kişiliksiz (kimse).

Elde : Çarpma ve toplama işlemlerinde bir sonraki sıranın rakamlarına katılacak olan sayı.

Kaba : Özensiz, gelişigüzel yapılmış, zevksiz, sakil, ince karşıtı. Taneleri iri. Kuyruk sokumunun her iki yanındaki şişkin yer. Terbiyeye, inceliğe aykırı, çirkin, kötü. Terbiyesiz, görgüsü kıt, nezaketsiz (kimse). Hafif olduğu hâlde kalın veya hacimli.

Mani : Kişinin sevinç, güven ve her türlü etkinliğinin normal olmayan bir biçimde arttığı ruh hastalığı.

Un : Öğütülerek toz durumuna getirilmiş tahıl ve başka besin maddeleri.

Bk : Berkelyum elementinin simgesi.

Diğer dillerde Tapınma oyunu anlamı nedir?

İngilizce'de Tapınma oyunu ne demek ? : liturgical drama