Toplanan nedir, Toplanan ne demek

Toplanan; bir matematik terimidir.

  • Toplama işleminde toplamı oluşturan sayılardan her biri

Matematik terimi olarak kelime anlamı:

Bir toplamı oluşturan terimlerden her biri.

İngilizce'de Toplanan ne demek? Toplanan ingilizcesi nedir?:

addend

Toplanan anlamı, tanımı:

Topla : Üç parmaklı dirgen.

Toplama : Kalın bazlamaya benzer bir çeşit tandır ekmeği. Değişik parçaların bir araya getirilmesiyle oluşmuş. Toplamak işi. Toplanarak bir araya getirilmiş. Sayıları veya nicelikleri birbirine ekleyip toplamını bulma işlemi, cem.

İşlem : Nakit veya menkul değerleri kullanarak alım satım, takas, borçlanma vb. piyasa hareketi. Madde üzerinde her türlü değişim yapma işi, muamele. Sayıları karşı karşıya getirip belirli birtakım kurallara uygun olarak birbiri üzerine etkilendirme yöntemi. Bir amaca ulaşmak için tutulan yol, prosedür. Bir işi sonuçlandırmak için yapılmış olan iş veya uygulamaların hepsi, muamele, muamelat. Ham veya ara malları ve maddeleri fiziksel, kimyasal değişikliklerle daha uygun, kullanılır duruma getirme, muamele.

Toplam : Toplama işleminin sonucu, mecmu, yekûn.

Toplanan ile ilgili Cümleler

  • Ofis binamızın dışında toplanan büyük bir kalabalık var gibi görünüyor.
  • Kırk-dört Amerikalı başkanlık yemini için şimdi götürüldü. Bu sözler yükselen refah gelgitleri ve durgun barış suları sırasında konuşulmaktadır.Ama, bazen, yemin toplanan bulutlar ve hiddetlenen fırtınalar arasında alınır.Bu anlarda, Amerika sadece yüksek ofistekilerin başarısı ve görüntüsü için değil fakat aynı zamanda atalarımızın idaellerine ve bulunan dökümanlara sadık kalan biz insanlardan dolayı sürdürdü.
  • Tyrel'in araştırmasında toplanan bilgi hem yöneticiler hem de eğitimciler için çok değerlidir.
 

Diğer dillerde Toplanan anlamı nedir?

İngilizce'de Toplanan ne demek? : addend

Almanca'da Toplanan : adj. kumulativ

Rusça'da Toplanan : adj. убирающийся