Gang nedir, Gang ne demek

Gang; bir mineraloji terimidir. kökeni fransızca dilinden gelmektedir.

Almanca'da Gang ne demek?:

gangart

Fransızca'da Gang ne demek?:

gangue

Gang kısaca anlamı, tanımı:

Gangama teknesi : Suyun dibini tarayan, sünger avcılığında kullanılan tekne türü.

Gangliyon : Sinirlerde ve lenf damarlarında yer yer ortaya çıkan yuvarlak şişlik. Merkezî sinir sistemi dışında bulunan hücre gövdelerinin oluşturduğu kitle.

Gangster : Herhangi bir çıkar için her türlü kötülüğü yapan kimse. Yasa dışı işler yapan çete üyesi.

Gangsterlik : Gangster olma durumu.

Maden : Yer kabuğunun bazı bölgelerinde çeşitli iç ve dış doğal etkenlerle oluşan, ekonomik yönden değer taşıyan mineral. Elâzığ iline bağlı ilçelerden biri. Uyuşturucu, esrar, eroin. Bu mineralden yapılmış. Çok değerli şeyleri kapsayan kaynak. Kolay ve iyi kazanç sağlayan iş veya parası elinden kolaylıkla alınan kimse. Maden ocağı veya maden işletmesi. Metal.

Cevher : İyi yetenek. Değerli süs taşı, mücevher. Bir şeyin özü, maya, gevher. Töz.

Değerli : Değeri olan veya değeri yüksek olan, kıymetli, kıymettar.

Değersiz : Değeri olmayan veya değeri çok az olan, önemsiz, kıymetsiz, naçiz.

 

Madde : Molekül. Bir cismi oluşturan öge, öz. Para, mal vb. ile ilgili şey. Sözlük ve ansiklopedilerde tanımlanan, anlatılan kelime, ad veya konulardan her biri. Boşlukta yer kaplayan, bir kütlesi olan her türlü varlık, özdek. Kendi içinde bütünlüğü olan anlatım. Yasa, sözleşme, antlaşma vb. metinlerde, her biri başlı başına bir yargı getiren ve çoğu kez rakamla belirtilen bölüm. Duyularla algılanabilen nesne.

Damar : Böceklerde kanat zarını dik tutmaya yarayan organ. Başka türden katmanların arasında bulunan sıvı, maden veya mineral katmanı. İçinde ongun besi suyunun dolaştığı odunsu dokudan boru. Soy, yaradılış. Canlı varlıklarda kanın veya besleyici sıvıların dolaştığı kanal. Mermerde, bazı taşlarda ve tahta kesitlerinde renk ayrılığı gösteren dalgalı çizgi. Huy.

Bölüm : Bölme işlemi sonunda elde edilen sayı. Bir okul veya üniversitenin herhangi bir bilim ve uzmanlık dalında eğitim sağlayan birimlerinden her biri, departman. Bir kuruluşun yönetim birimlerinden her biri, departman, seksiyon. Bir bütünü oluşturan parçaların her biri, kısım. Çağ, devir. Canlıların bölümlenmesinde filumların bir araya gelmesiyle oluşan birlik.

 

Ganga : İhtiyar komşu kadın.

Gangak : Oyunda geri kalan.

Gangal : Kangal. Eğrilmiş, kirman dolusu ipin yumağı. Çile halinde ip. Bir tutam, demet: Bir gangal ot ver. Simit: Çocuğa gangal alıverdim. Çengel. Pamuğu çıkarılmış koza. Eğri. Dallı budaklı. Kurutulmak üzere ipliğe dizilerek asılan tütün yaprağının büyük demeti. Dikenli bir çeşit ot. Deve dikeni. Yabanî enginar. Çok zayıf insan ya da hayvan Kangal dikeni Yaprakları haşlanarak yenebilen, mor çiçekli bir bitki, devedikeni Birbirine bağlanıp asılan mısır koçanları. Yarım ay şekli (boynuz için): Gañgal boynuzlu öküzümüz var.

Gangal dikeni : Yabanî enginar

Gangal göz : Büyük ve çıkık göz.

Gangala : Sünger avlanılan kayık.

Gangalazlaşmak : Çok ihtiyarlamak.

Gangallamak : Herhangi bir şeyi üst üste getirmek.

Gangallatmah : Oyunda yenmek.

Gangallatmak : Gözlerini korkunç şekilde açarak bakmak.

Gang ile ilgili Cümleler

  • Belirli bir gangster tarafından tehdit ediliyordu.
  • O belirli bir gangster tarafından tehdit edilmektedir.
  • "Gang Wives"1986 da Toei Distribution Network tarafından gösterime koyulmuş bir Yakuza filmidir.
  • Federal araştırma bürosu gizlice gangsterin evini dinlemişti.
  • Ali bir gangster.
  • Gangsterler büyük miktarda parayı zengin adamdan gasp ettiler.
  • Bir grup gangster parayı çaldı.

Diğer dillerde Gang anlamı nedir?

İngilizce'de Gang ne demek? : n. band, group of people who associate for social or criminal purposes; group of people who work together

v. join together as a group; group, bond, connect; form into a gang

n. course, process, course of action; progress; gait, way of walking, going, walking; gear, mechanism in an automobile; hallway, corridor in a building, entrance hall; passage, route, segment, section, piece

Fransızca'da Gang : [le] çete

Almanca'da Gang : yürüyüş, çalışma, işleme, gidiş, gelişme, koridor, (yemek) kap, vites, Abgang, Aufgang, Ausgang, Ausgangspunkt, Durchgang, Eingang, Fussgänger, Gang, Haupteingang, Hergang, kriegsgegangene, Lehrgang, Müssiggänger, Nebeneingang, Niedergang