Elektronik denetimli nedir, Elektronik denetimli ne demek

Elektronik denetimli; Gösteri alanında kullanılan bir terimdir.

Teknik terim anlamı:

Işıkları toplu olarak tek yerden elektronik güç yoluyla denetleme işlemi.

Elektronik denetimli anlamı, kısaca tanımı

Dene : Tane: Bahçeye beş dene kuzu girdi. Tahıl. Kabuğu dövülerek soyulmuş buğday, aşlık. Tane. Tane, adet. Buğday ve benzerleri mahsulün tanesi. Defa. Dokuma tezgâhında çalışan kadınlara armağan olarak gönderilen kuruyemiş ve şekerleme. (Yenikent Aksaray Niğde). Tane, habbe

Elektro : Elektrokardiyografi. Elektrikle ilgili.

Elektronik denetim : Isıtma ve havalandırma döşemlerinin elektronik aygıtlarla denetilmesi.

Denet : Denetleme işi, teftiş. Laboratuvar işlemi tamamlanmış bir filmin herhangi bir eksiği olup olmadığını anlamak için dağıtımcıya verilmeden önce incelenmesi.

Denetim : Denetleme.

Denetimli : Denetlenmiş olan.

Elek : Taneli veya un gibi toz durumunda olan şeyleri yabancı maddelerden ayıklamak veya incesini kabasından ayırmak için kullanılan, tahta bir kasnak ve tek tarafa gerilmiş, gözenekli tel, kıl, bez vb.nden oluşan araç.

Elektron : Bütün atomlarda bulunan negatif yüke sahip temel parçacık, pozitron karşıtı.

Elektronik : Serbest elektronların etkisiyle oluşan olayları inceleyen bilim dalı. Elektron temeline dayanan, elektronla ilgili.

 

Denetleme : Denetlemek işi. Bir görevin yolunda yürütülüp yürütülmediğini anlamak için yapılmış olan araştırma, denetim, bakı, teftiş, murakabe, kontrol.

Yoluyla : Aracılığıyla. Yöntemiyle, usulüne uygun olarak. bir şeye göre, bir şeye uygun olarak.

Işıklar : Afyon şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın şehri, Karacasu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın kenti, Nazilli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Bigadiç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Darıca nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir şehri, Dursunbey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir ili, Kireç nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir kenti, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir kenti, Sındırgı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bolu ili, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Burdur şehrinde, Yeşilova belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bursa şehri, Çaltılıbük nahiyesine bağlı bir bölge. Çanakkale ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır ilinde, Bismil belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ ili, Aydınlar bucağına bağlı bir bölge. Erzurum ilinde, Tekman ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Hakkâri ilinde, Bağışlı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İçel ili, Mut belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İstanbul şehri, Kemerburgaz bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir ilinde, Kınık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir şehri, Tire belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kayseri şehri, Toklar bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kırıkkale ilinde, Balışeyh ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Konya ilinde, Bozkır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya ili, Gölören bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kütahya şehrinde, Altıntaş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kütahya şehrinde, Gediz belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa şehrinde, Alaşehir ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa şehri, Gelembe nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Mardin şehrinde, Kızıltepe ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sakarya şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Şanlıurfa ili, Ceylânpınar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tekirdağ kenti, Barbaros bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat şehri, Bereketli nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon ili, Akçaabat belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

 

Toplu : Topu olan. Topunu, tamamını, bütününü içine alan. Düzenlenmiş, dağınık olmayan. Hepsi bir arada bulunan, toplanmış. Bir arada, bütün, kombine. Vücutça dolgun.

İşlem : Bir işi sonuçlandırmak için yapılmış olan iş veya uygulamaların hepsi, muamele, muamelat. Bir amaca ulaşmak için tutulan yol, prosedür. Sayıları karşı karşıya getirip belirli birtakım kurallara uygun olarak birbiri üzerine etkilendirme yöntemi. Nakit veya menkul değerleri kullanarak alım satım, takas, borçlanma vb. piyasa hareketi. Ham veya ara malları ve maddeleri fiziksel, kimyasal değişikliklerle daha uygun, kullanılır duruma getirme, muamele. Madde üzerinde her türlü değişim yapma işi, muamele.

Yerde : Bir yumrukoyuncusunun, yediği yumruk sonucu, ayaklarından başka vücudunun herhangi bir yeri ile yere değmesi, ayakta bitik duruma gelmesi, iplere asılı kalması, yumruklaşma alanı dışına çıkması ya da düşmesi hali.

İşle : Nakış: İşle ipliğini aldım.

Diğer dillerde Elektronik denetimli anlamı nedir?

İngilizce'de Elektronik denetimli ne demek ? : electronic control